Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komety, planetoidy i Słońce

24 lipca 2000 | Nauka i Technika | KR

KONGRES

COSPAR 2000 zakończył obrady - Największe wydarzenie naukowe tego lata

Komety, planetoidy i Słońce

Po 7 dniach, w sobotę kongres COSPAR 2000 zakończył obrady. Było to niewątpliwie największe wydarzenie naukowe tego lata. Na pełne opracowanie dorobku trzeba będzie zaczekać. Badania kosmiczne z definicji są badaniami interdyscyplinarnymi, obejmują wiele gałęzi nauki: fizykę, chemię, biologię, astronomię, geofizykę, geologię, geodezję. Podczas kongresu te dziedziny miały swoje sesje. Tematyka, jaka była poruszana, odzwierciedlała światowe trendy w badaniach kosmosu.

- Od kilku lat małe ciała Układu Słonecznego - planetoidy i komety stały się, z naukowego punktu widzenia, bardziej atrakcyjne niż planety - powiedział "Rz" dr Krzysztof Ziołkowski sekretarz naukowy Centrum Badań Kosmicznych PAN. Na temat planet nauka już całkiem sporo wie, natomiast te niewielkie obiekty są prawie nieznane. - W ostatnich latach zrozumiano, że te małe ciała, w szczególności komety, są pozostałością materii, z której uformował się Układ Słoneczny - to takie resztki, okruchy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament