Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niewielka poprawa wyników i przewidywań

24 lipca 2000 | Ekonomia | JG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

BANKI

Koniunktura w II kwartale

Niewielka poprawa wyników i przewidywań

W drugim kwartale wartość depozytów rosła szybciej niż kredytów. Nastąpiła również pewna poprawa współczynnika wypłacalności oraz wskaźnika rentowności banków. Zyskał także syntetyczny wskaźnik koniunktury PIKBANK.

W ostatnich trzech miesiącach w 85 proc. placówek bankowych nastąpił wzrost zarówno liczby obsłużonych klientów, jak i świadczonych usług. Tempo przyrostu obu wielkości było zbliżone, jak kwartał wcześniej, ale nieco niższe niż rok temu. Niższa była dynamika wzrostu obsłużonych klientów instytucjonalnych niż indywidualnych.

Depozyty i kredyty

W II kwartale dosyć szybko rosła wartość depozytów (wzrost wystąpił w 85 proc. badanych jednostek, ale równocześnie spadek w co dziesiątej). Było to na pewno rezultatem podniesienia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Trzeba jednak zauważyć, iż dynamika wzrostu przyrostu pozyskanych środków była identyczna jak w analogicznym kwartale roku ubiegłego. Zdecydowanie najwyższe tempo wzrostu depozytów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament