Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za granicą

24 lipca 2000 | Ekonomia | PA

ZA GRANICĄ

Kiedy nowa runda rozmów WTO

Grupa siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata i Rosji, G8, poinformowała, że podejmie wysiłki, aby nowa runda rozmów na temat światowego handlu w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO) rozpoczęła się jeszcze w tym roku. Jednak zdaniem obserwatorów, brak bliższych szczegółów w tym oświadczeniu sugeruje, że w rzeczywistości rozpoczęcie nowej rundy rozmów WTO przed końcem 2000 roku jest raczej wątpliwe, w świetle fiaska poprzedniej rundy rozmów w Seattle. Członkowie G8 stwierdzili też w oświadczeniu kończącym szczyt na japońskiej Okinawie, że światowa gospodarka zanotuje w tym roku silny wzrost, dzięki wyjściu z kryzysu krajów azjatyckich. Światowi liderzy zadeklarowali, że do roku 2015 chcą o połowę zmniejszyć liczbę osób żyjących w ubóstwie, zaczynając od ograniczenia długów dziewięciu najbardziej zadłużonych biednych krajów o 15 mld USD.

UE: przeciwna amerykańskiej ustawie

Komisja Europejska stwierdziła, że jeżeli projekt amerykańskiej ustawy, zabraniającej europejskim firmom telekomunikacyjnym - byłym państwowym monopolom - nabywania udziałów w amerykańskich firmach telekomunikacyjnych, wejdzie w życie, będzie miał ogólnoświatowe skutki handlowe. Rzecznik KE skomentował w ten sposób doniesienia "Financial Times", że Unia nie będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament