Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ładny dach to piękny dom

24 lipca 2000 | Raporty | EZ
źródło: Nieznane

DACHÓWKI CERAMICZNE

Tradycja i piękno

Ładny dach to piękny dom

Czerwone dachówki ceramiczne nadają domowi jednorodzinnemu tradycyjny charakter

FOT. ARCHIWUM

Oferta jaką prezentują obecne na naszym rynku firmy produkujące dachówki jest bardzo bogata. Choć istnieje wiele rodzajów nowoczesnych pokryć dachowych, tradycyjne dachówki ceramiczne uważane są za najbardziej atrakcyjne. Ich użytkownicy potwierdzają tę opinię, stwierdzając zgodnie, że nie wyobrażają sobie innego dachu chroniącego ich dom. Mimo że wymaga on silniejszej konstrukcji, na której się opiera, a więc zwykle kosztuje trochę więcej niż dach pokryty lekkimi płytami falistymi lub gontami bitumicznymi.

Największe zalety dachówek ceramicznych to trwałość i piękny wygląd. Pokrycie z takich dachówek jest niepalne, dobrze tłumi hałas i dobrze znosi ruchy termiczne. Dzięki małym wymiarom nadają się do krycia dachów nawet o bardzo skomplikowanych kształtach - podczas układania powstaje niewiele odpadów. Łatwa jest naprawa uszkodzonych fragmentów pokrycia: wymienia się po prostu jego pojedyncze elementy.

Dachówka ceramiczna jest jednak ciężka - 1 mkw. pokrycia może ważyć nawet 75 kg. Wymaga zatem dużych przekrojów elementów konstrukcyjnych dachu.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2069

Spis treści

Regiony Polski - Wielkopolskie

Zamów abonament