Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Okna szeroko otwarte

09 listopada 2000 | Rzecz w sieci | PK
źródło: AFP

INTERNET Włamanie do Microsoftu. Przedsiębiorstwa narażone na ataki hakerów

Okna szeroko otwarte

FOT. (C) EAST NEWS

KOD ŚRÓDŁOWY

To stworzony przez programistę zestaw instrukcji, zgodnie z którymi wykonywany jest program. Aby zadziałał, musi zostać "przetłumaczony" na formę zrozumiałą dla komputera. Kody źródłowe oprogramowania Microsoftu nie są udostępniane innym firmom. Ktoś, kto posiada plany i kod źródłowy, np. systemu operacyjnego lub pakietu biurowego, może znaleźć miejsca źle zabezpieczone lub błędy programistów i wykorzystać je do stworzenia wirusów albo do przeprowadzenia elektronicznego włamania.

Niedawne, potwierdzone przez Microsoft, włamanie do jej sieci komputerowej nie było tak poważne, jak początkowo sądzono. Przedstawiciele firmy twierdzą, że nie poniosła ona żadnych wymiernych szkód. Włamanie to jest jednak sygnałem, że nawet najpotężniejsze firmy informatyczne stanowią łatwy cel dla elektronicznych włamywaczy.

Historia włamania do systemu komputerowego Microsoftu brzmi niemal jak materiał na szpiegowską opowieść. Najbardziej zaskakujący i niepokojący jest jednak fakt, że zdarzyło się to Microsoftowi - firmie, która przecież powinna być doskonale zabezpieczona przed wirusami i włamywaczami. Zaskakujące jest również i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2160

Spis treści

Regiony Polski - Pomorskie

Zamów abonament