Głód sprawiedliwości
- "Rzeczpospolita" w roli "pierwszego sekretarza"
- Konferencja Banku Światowego o przeciwdziałaniu korupcji
- Zarzuty sędziego Wielkanowskiego nie są zasadne
- Płoskonka: służby wiedziały, dziennikarze wykorzystali "Rzeczpospolita" w roli "pierwszego sekretarza"
Głód sprawiedliwości
Po publikacjach, w których ujawniliśmy powiązania z mafią w toruńskim sądzie oraz korupcję w śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Bardzo wielu czytelników nam gratuluje, inni podają przykłady kolejnych spraw, którymi powinniśmy się zająć. Czy tzw. czwarta władza - media - jest jedyną, która może w tych sprawach interweniować, czy społeczeństwo nie wierzy już w skuteczność powołanych do walki m.in. z korupcją sądów i prokuratur? O opinię w tej sprawie poprosiliśmy socjologów.
Antoni Kamiński, socjolog, prezes Transparency International
- Podjęliście dwie sprawy o ogromnym znaczeniu. Funkcjonowanie sądów jest u nas postrzegane bardzo krytycznie. Sądy, prokuratura i adwokatura są uważane za najbardziej skorumpowane instytucje, podczas gdy społeczeństwo było faszerowane opiniami, że wszystko jest w porządku. Teraz nagle okazuje się, iż problem jest i ludzie czują, że wreszcie można coś w tej
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta