Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co miesiąc kontrola

30 kwietnia 2001 | Ekonomia | IT
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Reportaż Dlaczego przedsiębiorcy uciekają z Tomaszowa Mazowieckiego

Co miesiąc kontrola

MARIAN ZUBRZYCKI

Tu miała stać fabryka, której już w Tomaszowie nie zbudujemy - mówi Tadeusz Wojnowski, demonstrując pudło z dokumentacją, na którą firma wydała czterdzieści tysięcy dolarów.

MARIAN ZUBRZYCKI

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Jerzy Adamski, od dwóch lat żąda od ministra finansów odwołania naczelnika miejscowego urzędu skarbowego.

IWONA TRUSEWICZ

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, senator SLD Jerzy Adamski, od dwóch lat żąda od ministra finansów odwołania Jana Piątka z funkcji naczelnika miejscowego urzędu skarbowego.

Prezydent zarzuca naczelnikowi szkodliwe działania, nadinterpretację przepisów i bezduszność przyczyniające się do likwidacji wielu firm, a tym samym do wzrostu bezrobocia w mieście.

- Nękane ciągłymi kontrolami firmy uciekają do sąsiednich powiatów lub do Warszawy. Tracimy miejsca pracy i inwestorów. Urząd skarbowy przegrywa sprawy w NSA. Musi zwracać nie tylko pobrane pieniądze, ale i odsetki, a to już jest działanie na szkodę budżetu państwa i podatników. Popełniane błędy uchodzą naczelnikowi zupełnie bezkarnie. Ministerstwa nie interesuje, że przez działanie jego urzędnika...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2303

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Regiony Polski - Wielkopolskie

Listy

Zamów abonament