Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najchętniej chodzi z gołą głową

30 kwietnia 2001 | Ekonomia | LO
źródło: Nieznane

Sylwetki Ryszard Wrzesiński, właściciel Manufaktury Kapeluszy Porthos

Najchętniej chodzi z gołą głową

PIOTR KOWALCZYK

Ryszard Wrzesiński miał być nauczycielem, był muzykiem, a teraz jest właścicielem warszawskiej Manufaktury Kapeluszy Porthos

LIDIA OKTABA

Często pracownicy mają dosyć jego wizji i pomysłów, ale z czasem okazuje się, że szef miał znowu rację. Tak było z komputerem, który osiem lat temu postawił niemal na środku pracowni i nie było sposobu, żeby go ominąć.

Wszyscy pytali: po co nam kosztowny sprzęt, skoro jesteśmy małym zakładem i towar zliczymy w pięć minut? Teraz komputerów jest ponad dwadzieścia, a poza tym - wewnętrzna sieć. Od trzech lat firma ma własną stronę internetową i wkrótce uruchomi własny portal pod nazwą: Salon Kapelusz i Czapka. Wczoraj o współpracę pytali kontrahenci z USA, którzy odnaleźli Porthosa w Internecie. Przysłali też katalogi kilku firm amerykańskich; po ich przestudiowaniu okazało się, że wzornictwo polskiego przedsiębiorstwa jest bardzo podobne, a ceny kapeluszy szytych i filcowych - niższe.

Zatrudniający pięćdziesięciu pracowników Porthos wytwarza rocznie ok. 85 tys. kapeluszy za prawie 4 mln zł. Jego największym krajowym konkurentem jest Polkap ze Skoczowa, a wśród zagranicznych - niemiecki Wegener i angielski Kangol....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2303

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Regiony Polski - Wielkopolskie

Listy

Zamów abonament