Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak Lubuszanie sponsorowali Krzaklewskiego

30 kwietnia 2001 | Regiony Polski - Lubuskie | AB
źródło: Nieznane

Jak Lubuszanie sponsorowali Krzaklewskiego

Radny SLD, mieszkanki Sulechowa, były pracownik PKP z Lubska - wszyscy oni mieli sponsorować kampanię prezydencką Mariana Krzaklewskiego. Problem jednak w tym, że żadna z tych osób nie wpłaciła ani grosza na konto komitetu wyborczego Krzaklewskiego.

Dochodzenie w sprawie finansowania kampanii wyborczej lidera AWS prowadzi prokuratura okręgowa w Tarnowie, ale dotyczy ono mieszkańców wielu rejonów kraju.

Osoby rzekomo sponsorujące kampanię M. Krzaklewskiego mieszkają np. w Małopolsce, na Wybrzeżu i koło Opola. Prokuratora nie wyklucza, że trzeba przesłuchać tysiące Polaków, którzy figurują na liście sponsorów komitetu M. Krzaklewskiego. Okazuje się, że wśród tych osób są mieszkańcy Lubuskiego. - Tydzień temu w piątek wezwano mnie do świebodzińskiej prokuratury - opowiada jeden z sulechowian. - Pytano, czy płaciłem jakieś pieniądze na wybory Krzaklewskiego. Zdziwiłem się, bo nigdy żadnemu politykowi nie wysłałem przekazów.

Mieszkaniec Sulechowa nie jest sympatykiem żadnej partii politycznej. Kolejny z listy - Franciszek Grzesiak z Lubska - już jednak jest. Zawsze głosuje na SLD, a w obu turach ubiegłorocznych wyborów obstawiał Aleksandra Kwaśniewskiego. - Nie cierpię Mariana Krzaklewskiego - podkreśla F. Grzesiak. - Dlatego kilka dni temu w prokuraturze powiedziałem, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2303

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Regiony Polski - Wielkopolskie

Listy

Zamów abonament