Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy oni wiedzą co robią

30 kwietnia 2001 | Dobra firma | NK

PARAGRAFY NA CO DZIEŃ: List do redakcji

Czy oni wiedzą, co robią

Ostatnio dużo się mówi o bezrobociu, jego przyczynach, perspektywach powstawania nowych miejsc pracy. Z wypowiedzi, spotkań, artykułów, sesji, obrad, dyskusji jednoznacznie wynika, że wszyscy widzą potrzebę działania. Podaję dwa przykłady z praktyki; pochłaniają czas, a raczej go marnotrawią, denerwują ludzi, są kosztowne, a przez to wpływają na wyniki finansowe małych firm.

Przykład 1

Właściciel małej firmy zatrudnia bezrobotnego. Bezrobotny informuje o tym powiatowy urząd pracy. Bezrobocie (zgłoszone) trwało kilka dni, zatem nie ma mowy o wypłacie jakichkolwiek świadczeń. Obrazek wymarzony z punktu widzenia dyskusji o bezrobociu. I tu wkracza system; po kilku dniach w firmie pojawia się kontrola z wydziału legalności zatrudnienia wojewódzkiego urzędu pracy. Podczas kontroli właściciel dowiaduje się, że prowadzona dokumentacja pracownicza zawiera błędy formalne: brak zawiadomienia przez pracodawcę powiatowego urzędu pracy o zatrudnieniu bezrobotnego. Pracodawca przedstawia dokument, w którym pracownik oświadcza, że pracę znalazł i przestaje być osobą bezrobotną. Pracodawca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2303

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Regiony Polski - Wielkopolskie

Listy

Zamów abonament