Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest lepiej, niż mogło być

30 kwietnia 2001 | Ekonomia | DW

MFW Najbogatsi oceniają gospodarkę

Jest lepiej, niż mogło być

Amerykańska gospodarka wcale nie jest w tak złej kondycji, jakby to się mogło wydawać. Europa i Stany Zjednoczone oraz Japonia nie będą wzajemnie się pouczać, co kto powinien zrobić, aby gospodarka w danym kraju uległa poprawie. Ale przedstawiciele Grupy Siedmiu uważają, że Rosjanie muszą stworzyć warunki dla inwestycji tak krajowych, jak i zagranicznych. To główne punkty komunikatu po waszyngtońskim posiedzeniu ministrów finansów najbogatszych państw świata.

To zaskoczenie, bo jeszcze tydzień temu w Londynie ministrowie finansów nie szczędzili sobie złośliwych, choć zawoalowanych uwag. Zdumiewa, że amerykański sekretarz skarbu Paul O'Neill ani razu nie zająknął się o tym, że wskazane byłoby, aby Europejski Bank Centralny obniżył stopy procentowe. Tydzień wcześniej mówił o tym wielokrotnie, doprowadzając do irytacji Pedro Solbesa, unijnego komisarza odpowiedzialnego za sprawy walutowe....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2303

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Regiony Polski - Wielkopolskie

Listy

Zamów abonament