Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polar zwalnia 1700 pracowników

30 kwietnia 2001 | Regiony Polski - Dolnośląskie | BC

Polar zwalnia 1700 pracowników

Z Polaru, wrocławskiej fabryki produkującej lodówki i pralki, do końca czerwca odejdzie 560 osób. To tylko początek. Już w najbliższych kilku latach, do 2005 roku, zwolnionych będzie1700 pracowników z 3700 - osobowej załogi.

Nie ma innej rady na to, by uzdrowić wrocławskie przedsiębiorstwo należące go francusko-włoskiego koncernu Moulinex-Brandt. Decyzja o dalszej restrukturyzacji zapadła w czwartek w Paryżu, na spotkaniu prezesów Grupy.

Początkowo zamierzenia były jeszcze groźniej brzmiące dla polskich pracowników Brandta. Polar miał być całkowicie zamknięty, jak fabryki w Irlandii, Hiszpanii, Niemczech i Brazylii oraz trzy fabryki we Francji. Na szczęście dla wrocławian, obradujący w Paryżu prezesi z takiej wersji działań restrukturyzacyjnych w ostatniej chwili zrezygnowali.

Jeszcze w piątek rano wiadomość o zamknięciu Polaru podawało ogólnopolskie radio.

- Likwidacja nie wchodzi w grę, to pewne. Ograniczenie zatrudnienia jest konieczne, to skutek tego, że połączony z Moulinexem Brandt nie potrzebuje aż tylu fabryk. Produkcja się dubluje - tłumaczy Marian Żółkiewski, dyrektor biura zarządu Polar SA. - Jak to będzie wyglądało w praktyce dla nas, jeszcze nie wiemy. Nadal czekamy na wieści z zebranie prezesów. Zwolnienia, poza 560 osobami, które już są w okresie wypowiedzenia, to odległa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2303

Spis treści

Regiony Polski - Warmińsko-Mazurskie

Regiony Polski - Wielkopolskie

Listy

Zamów abonament