Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

NIERUCHOMOŚCI - BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

08 października 2001 | Nieruchomości, budownictwo | DN
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

NIERUCHOMOŚCI - BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

  • Konkurs dla architektów: nowe oblicze placu Konstytucji
  • Rozpoczyna się budowa
  • Raport Jones Lang LaSalle: mniej biurowców, więcej sklepów
  • Targi mieszkaniowe
  • Podwarszawskie spotkanie Stowarzyszenia Producentów Betonów
  • Zabytki: Pod okiem miasta Konkurs dla architektów Nowe oblicze placu Konstytucji

    Z dachem na chodniku

    Plac Konstytucji niedawno zyskał nową nawierzchnię. Wielu architektom szaro-czerwona kostka nie przypadła jednak do gustu. Projektując podziemia mają szansę zaproponować inny materiał na powierzchni.

    FOT. RAFAŁ GUZ

    Podziemia w sercu Warszawy czekają na inwestorów. Władze stolicy chcą, by pod placem Konstytucji powstała sieć pasaży handlowych i parkingi. Być może znajdzie się też chętny do zagospodarowania terenu projektowanej stacji metra Wilcza. Nad koncepcją architektoniczno-przestrzenną okolic MDM pracuje kilkanaście zespołów projektantów.

    Konkurs na przyszłe zagospodarowanie placu Konstytucji ogłosiły władze stolicy i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Od początku października projektanci mogli odbierać teczki z wytycznymi. Już pierwszego dnia zgłosiło się ponad 10 zespołów. Dla wszystkich chętnych zabrakło materiałów.

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2438

Spis treści
Zamów abonament