Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kodeks dobrych praktyk potrzebny od zaraz

05 grudnia 2001 | Moja Kariera | GR

Rady nadzorcze Krzyżowe powiązania między radą, zarządem i głównym akcjonariuszem

Kodeks dobrych praktyk potrzebny od zaraz

Do głównych obowiązków osoby, która decyduje się zasiadać w radzie, należy, obok pełnienia funkcji kontrolnych, służenie radą członkom zarządu oraz dbanie o prawa akcjonariuszy. To m. in. dlatego członkostwo w radzie powinno być raczej ukoronowaniem kariery zawodowej niż jej początkiem.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji zorganizowanej w Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przez Instytut Rozwoju Biznesu przedstawiono m.in. założenia do kodeksu dobrych praktyk, dotyczące rad nadzorczych. Konferencja odbywała się w ramach Forum Corporate Governance, które ma już za sobą prace nad sformułowaniem takich zasad w stosunku do walnych zgromadzeń spółek publicznych.

- Kodeks dobrych praktyk to zasady dobrowolnie przyjmowane przez spółki. W dojrzałych demokracjach odgrywają one jednak równie ważną rolę jak regulacje prawne - oddziałują wprost na sposób funkcjonowania firm - wyjaśniał prof. Grzegorz Domański, przewodniczący Komitetu Dobrych Praktyk. Okazuje się jednak,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2487

Spis treści
Zamów abonament