Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odprawy, dni wolne, wypowiedzenia

05 grudnia 2001 | Prawo | RM

Redakcyjny dyżur telefoniczny

Odprawy, dni wolne, wypowiedzenia

Podczas wczorajszego dyżuru poświęconego kwestiom nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy wątpliwości czytelników wyjaśniały Anna Hintz, dyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy, oraz Anna Tomczyk, starszy specjalista w GIP.

Zwalniana przez nas osoba przebywa na urlopie wychowawczym. Czy musimy jej zapłacić za 3 dni na poszukiwanie pracy, jeżeli ich nie wykorzystała podczas wypowiedzenia?

Dni na poszukiwanie pracy przysługują zatrudnionemu, któremu wypowiedziano umowę. Przysługuje 2 dni podczas wypowiedzenia nie przekraczającego miesiąca i 3 w wypadku trzymiesięcznego. Jest to rodzaj płatnego zwolnienia od pracy, który można wykorzystać jedynie w naturze. Przebywający na urlopie wychowawczym nie ma zatem fizycznej możliwości ich odebrania podczas wypowiedzenia. W takiej sytuacji te dni przepadają, a firma nie musi płacić ekwiwalentu pieniężnego.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2487

Spis treści
Zamów abonament