Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Arafat na celowniku

05 grudnia 2001 | Świat | NR
źródło: Nieznane

Izrael Ataki na cele palestyńskie - Samoloty F-16 w akcji - Sekretarz stanu USA wzywa do rozmów - Spotkanie Cimoszewicza z Peresem

Arafat na celowniku

Palestyński bojownik, zwolennik organizacji Fatah, wyraża poparcie dla Jasera Arafata

(c) REUTERS

Na posiedzeniu w nocy z poniedziałku na wtorek rząd izraelski zdecydował zintensyfikować działania militarne przeciw Autonomii Palestyńskiej, której władze oskarżył o popieranie terroryzmu. USA postanowiły zamrozić aktywa amerykańskiej organizacji charytatywnej i dwóch grup za granicą, którym zarzuca się finansowanie palestyńskiego ruchu fundamentalistycznego Hamas.

Izrael we wtorek dał jasno do zrozumienia, że Jaser Arafat, przewodniczący Autonomii Palestyńskiej, nie znajduje się już pod szczególną opieką i nie jest człowiekiem niezastąpionym. Dziennikarze brytyjscy w USA odnieśli wrażenie, że w trakcie krótkiej wizyty Ariela Szarona w Białym Domu w niedzielę George W. Bush zasugerował mu, że Arafat nie jest już niezastąpiony jako partner Izraela. Premier Wielkiej Brytanii i prezydent USA wspólnie wyrazili we wtorek współczucie dla rządu izraelskiego z powodu tragedii, do jakiej doszło w wyniku zamachów terrorystycznych.

Przez cały wtorek od rana wojska izraelskie atakowały cele palestyńskie. Po raz pierwszy koordynator ONZ dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2487

Spis treści
Zamów abonament