Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uchwała Sądu Najwyższego - Izby Karnej z dnia 21 listopada 2001 r. (sygn. akt I KZP 28/2001)

05 grudnia 2001 | Orzecznictwo | SN

Sąd Najwyższy - Izba Karna Uchwała z dnia 21 listopada 2001 r.(sygn. akt I KZP 28/2001)

Sąd Najwyższy Izba Karna w Warszawie na posiedzeniu w składzie:

Przewodniczący: Sędzia SN Tomasz Grzegorczyk (spraw.) Sędziowie SN: Jacek Sobczak Józef Skwierawski Protokolant: Piotr Wypych

przy udziale Zastępcy Prokuratora Generalnego Ryszarda Stefańskiego

w sprawie A. S. i innych, po rozpoznaniu, przekazanego na podstawie art. 441 § 1 k.p.k. przez Sąd Okręgowy w Poznaniu, postanowieniem z dnia 14 września 2001 r., sygn. akt IV Ka1009/01, zagadnienia prawnego wymagającego zasadniczej wykładni ustawy:

1) Czy sytuacja, gdy w trakcie toczącego się postępowania sądowego dwóch sędziów orzekających w składzie Sądu, który rozpoznał sprawę i wydał wyrok zostało nominowanych na stanowiska sędziów sądu wyższego rzędu stanowi naruszenie przepisu art. 24 § 2 ustawy z dnia 20.06.1994 r. poz. 25) zezwalającego na udział w składzie sądzącym tylko jednego sędziego innego sądu, a jeżeli tak, to czy zachodzi wówczas bezwzględna przyczyna odwoławcza w postaci "nienależytej obsady sądu" (art. 439 § 1 pkt 2 kpk).

2) Czy w opisanej wyżej sytuacji koniecznym jest udzielenie przez uprawniony podmiot w trybie art. 63 prawa o ustroju sądów powszechnych sędziom nominowanym na stanowiska sędziów wyższego rzędu delegacji do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2487

Spis treści
Zamów abonament