Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Media i politycy

19 grudnia 1994 | Gazeta | JS

Integracja europejska

Media i politycy

Dążenie do wspólnej Europy, wbrew dość powszechnym o czekiwaniom, nie jest procesem ani łatwym, ani bezkolizyjnym. Z anim państwa europejskie zaczną mówić zbliżonym, wzajemnie zrozumiałym językiem, musi się jeszcze wiele wydarzyć. Jakie pułapki czekają na drodze do integracji, przekonali się organizatorzy międzynarodowej konferencji "Wolne media dla Europy", która o dbyła się niedawno w Krakowie.

"Rzeczpospolita" rozmawia z Bogdanem Klichem, prezesem Fundacji Międzynarodowe Centrum Rozwoju Demokracji w Krakowie. Fundacja była o rganizatorem konferencji.

Z góry zaplanowaliście tezę: proces integracyjny jest na tyle ważną wartością, że media poszczególnych krajów powinny go wspierać. Natomiast konferencja z udziałem naukowców, polityków, a zwłaszcza dziennikarzy, miała zastanowić się, w jaki sposób dążenie do wspólnoty wspierać i propagować na łamach prasy i w mediach elektronicznych. Stało się inaczej: zapytano nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 352

Spis treści
Zamów abonament