Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Druga koperta

19 grudnia 1994 | Kraj | RW

Czterech delegatów wyraziło chęć pracy w komisji oświatowej Krajowego Sejmiku Samorządu Terytorialnego. Do komisji zagranicznej zapisało się ponad sześćdziesięciu.

Druga koperta

Renata Wróbel

Podczas poniedziałkowego (19 grudnia) posiedzenia Krajowego Sejmiku Samorządu Terytorialnego jego nowe władze przedstawią zarzuty pod adresem poprzednich, m. in. ten, że pracownicy poznańskiego biura KSST zostali mianowani -- jak twierdzi marszałek KSST (i Senatu) Adam Struzik -- niezgodnie z prawem. Marszałek zapowiada jednocześnie, że zaproponuje wybór jeszcze jednego wicemarszałka, którym zostałby profesor Leon Kieres z Wrocławia, reprezentant grupy opozycyjnej wobec władz Sejmiku. Jest mało prawdopodobne, by profesor Kieres się zgodził. Delegaci opozycyjni, skupieni w "Klubie minus 53" (nazwa nawiązuje do tego, że na Struzika jako szefa KSST głosowało 53 delegatów) , zarzucają Prezydium uzurpatorstwo i bezczynność.

W początku października Krajowy Sejmik wybrał nowe władze. Adam Struzik, 12 głosami, wygrał z Leonem Kieresem. Poparli go delegaci z PSL, SLD i grupa oficjalnie "bezpartyjnych", ale uważanych za sympatyków tych ugrupowań. Pozostali zrezygnowali ze zgłaszania swych kandydatów na inne funkcje we władzach.

-- Nie chcemy być listkiem figowym

dla SLD i PSL --...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 352

Spis treści
Zamów abonament