W poszukiwaniu motywacji
W poszukiwaniu motywacji
Problemy restrukturyzacyjne największych polskich pracodawców rzutować będą przez wiele lat na sytuację na rynku pracy. Od ich zdolności do związania się z bardziej elastycznym sektorem przedsiębiorców prywatnych zależeć będzie perspektywa zagrożonych zwolnieniami tysięcy pracowników. Nadzieją polskiego rynku pracy są prywatni pracodawcy, pod warunkiem że wzorem najlepszych opanują zdolność wiązania dynamiki i efektywności z motywacją.
PKP pomimo redukcji zatrudnienia oraz podziału i utworzenia zależnych powiązanych ze sobą spółek (podmiotów) nadal pozostawały w 2001 roku największym pracodawcą w Polsce. Według przesłanych danych o zatrudnieniu w grupie PKP pracuje ponad 150 tys. osób (tab. 1).
Struktura organizacyjna grupy PKP na dzień 31.12.2001 r. obejmowała: PKP Cargo SA w Katowicach (51 403 zatrudnionych); PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Warszawa (48 107 zatrudnionych); PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o. (23 029 zatrudnionych); PKP Energetyka sp. z o.o., Warszawa (9466 zatrudnionych); PKP Telekomunikacja Kolejowa sp. z o. o. (4028 zatrudnionych); Linia Hutniczo-Szerokotorowa sp. z o.o. (1131 zatrudnionych) oraz PKP Intercity sp. z o.o., Warszawa (1063 zatrudnionych).
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta