Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co Zachód wie o Wschodzie i na odwrót

18 maja 2002 | Plus Minus | GS

ŚWIAT W GALERIACH Co Zachód wie o Wschodzie i na odwrót

Powiązanie sztuki z polityką zwykle jest ryzykowne, gwarantuje zaś kontrowersje, gdy dotyka tematów takich jak faszyzm i holokaust. Wystawa "Mirroring Evil: Nazi imagery/Recent art" (Odbicie zła: Nazistowskie motywy/Współczesna sztuka), którą do 30 czerwca pokazywać będzie nowojorskie Muzeum Żydowskie, jeszcze przed swym otwarciem budziła protesty.

"Wystawa w bardzo złym stylu. Holokaust jako temat to pociągnięcie tanie i oczywiste", zrzymał się Michael Kimmelmann z "New York Timesa". W telewizyjnym programie wypowiadał się widz oburzony rzeźbą szkockiej artystki Christine Borland: "Ustawienie Mengelego na piedestale nie różni się od wepchnięcia na cokół bin Ladena". "Mieszanka głupich pomysłów trzynastki młodych i mało znanych konceptualistów z siedmiu krajów. Powinna nosić tytuł ČHi, HitlerÇ", pisał recenzent "New Yorkera" na cotygodniowej kolumnie omawiającej wydarzenia artystyczne. Kwestionowano głównie moralne prawo artystów do bawienia się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2622

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament