Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Metro, mosty, korupcja

25 października 2002 | Wybory samorządowe 2002 | IJ
źródło: Nieznane

Debata "Rzeczpospolitej" - Lech Kaczyński (PiS), Marek Balicki (SLD - UP), Andrzej Olechowski (PO) - najpoważniejsi kandydaci na stanowisko prezydenta Warszawy

Metro, mosty, korupcja

FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

Jak zachowaliby się panowie, gdybyście byli marszałkami Sejmu, kiedy Gabriel Janowski zablokował mównicę na kilka godzin?

LECH KACZYŃSKI: Jego działanie było wielce oryginalne nie pierwszy raz. Mniej więcej rok i cztery miesiące temu pan Janowski zajął Kancelarię Premiera. Przyjechałem tam wieczorem na prośbę szefa Gabinetu Politycznego pana premiera Buzka i w piętnaście minut było po problemie.

Teraz najprostszym rozwiązaniem było przyjęcie postulatu pana posła Janowskiego - by informacja w sprawie prywatyzacji była przedmiotem obrad Sejmu. Gdyby pan poseł mimo wszystko dalej blokował mównicę, wtedy reakcja z mojej strony byłaby nieporównanie szybsza niż ze strony pana marszałka Borowskiego.

MAREK BALICKI: Zachowałbym się tak, jak zachował się marszałek Sejmu. Obowiązkiem marszałka jest stać na straży przestrzegania prawa, porządku i regulaminu Sejmu. Akceptowanie czy tolerowanie takich zachowań, czy ich usprawiedliwianie zagraża demokracji.

ANDRZEJ OLECHOWSKI: Kazałbym wynieść pana posła Janowskiego. Zrobiłbym to jednak w świetle...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2758

Spis treści

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament