Siła krakowskiej nauki
- W nich warto się uczyć
- Radosław Pach z UJ: Najlepszy student w Polsce
- Rywalizacja "Nowodworka" z "Witkowskim"
- Biotechnologia w "inteligentnej" siedzibie
- Krakowscy uczeni odkryli Siła krakowskiej nauki
Collegium Maius, najstarszy budynek UJ, XIV wiek
FOT. ŁUKASZ TRZCIŃSKI
Potężnym atutem Małopolski jest jej bardzo duży, ustępujący tylko Warszawie, potencjał naukowy - ok. 15 tys. pracowników naukowo-badawczych i dydaktycznych. Istnieją tutaj liczne pozauczelniane placówki naukowo-badawcze, tu odrodziła się po latach Polska Akademia Umiejętności.
- Warto u nas studiować, bo oferujemy nie tylko znakomitą jakość nauczania, ale 638-letnią tradycję łączymy z wyzwaniami współczesności: tworzymy nowe, atrakcyjne kierunki i specjalności - zachęca prof. Franciszek Ziejka, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczelni najstarszej w Polsce i największej w Małopolsce, ma bowiem ponad 35 tys. studentów.
Wśród nowości pojawiły się na UJ m.in. amerykanistyka, europeistyka, rosjoznawstwo, studia blisko- i dalekowschodnie, kulturoznawstwo międzynarodowe, studia latynoamerykańskie. Powstały szkoły prawa międzynarodowego:
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta