Amerykanie z PGS wycofują się z Polski
Amerykanie z PGS wycofują się z Polski
Komu służy hazard - komentarz
Wydatki na gry wideo
Polski Monopol Loteryjny, który obok Totalizatora Sportowego jest jedyną firmą mającą monopol na prowadzenie gier hazardowych w Polsce, stoi znów na krawędzi bankructwa. Amerykańska firma PGS, która przez ostatnie lata finansowała jego działalność, podjęła decyzję o wycofaniu się z Polski. Amerykanie pożyczali PML pieniądze licząc, że wspólnie uruchomią nowy rodzaj gier, tzw. wideoloterie, na który mieli wyłożyć 300 mln dolarów. Mimo że porozumieli się w tej sprawie z ministerstwem skarbu, specjalna ustawa utknęła w Sejmie.
Wideoloterie to gry, których obecnie w Polsce nie można organizować. Natomiast są one coraz popularniejsze w innych krajach. Żeby zagrać w takie gry, trzeba skorzystać z terminali ustawianych w barach, na dworcach i innych uczęszczanych miejscach. Są one połączone w sieć, która rejestruje każdą wpłatę do urządzenia.
Zwolennicy wideoloterii przekonują, że dzięki nim wzrosną podatkowe dochody budżetu państwa. Ministerstwo Finansów szacuje, że w pierwszym
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta