Złoty może osłabnąć
Złoty może osłabnąć
Tydzień w finansach
Rozczarowanie niewielką obniżką stóp procentowych, o 0,25 pkt., groźba rozłamu w koalicji na finiszu rozmów z Unią Europejską oraz wyczekiwanie na dane o deficycie płatniczym pchnęły ceny dolara i euro powyżej 4 złotych. W najbliższych tygodniach złoty może pozostać słaby, a rynek nerwowy. Powód - ostatni etap negocjacji z UE oraz zbliżający się koniec roku.
W ciągu tygodnia w NBP dolar zdrożał o ponad 7,6 gr, a euro o prawie 4 grosze. W ocenie analityków trend osłabiania złotego może w grudniu się utrzymać, choć nie wykluczają oni, że na początku przyszłego tygodnia polska waluta może nieco odrobić straty. Spodziewają się jednocześnie zmniejszenia płynności na rynku i w związku z tym dużych wahań kursów. Niewielka skala listopadowego cięcia stóp odnowiła nadzieje na kolejną obniżkę w grudniu. Nie wystarczy to jednak, aby zneutralizować nerwowość, jaka będzie towarzyszyć ostatnim negocjacjom z Unią Europejską. Perspektywa rozłamu w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta