Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Być zawsze pierwszym

21 grudnia 2002 | Plus Minus | GD
źródło: Nieznane

LE MONDE": NIEZALEŻNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

Być zawsze pierwszym

Czy dziennikarstwo może być obiektywne? - Oczywiście, że nie - powiedział założyciel "Le Monde". - To, czym powinniśmy się kierować w tej pracy, to subiektywna bezinteresowność.

Szef gazety, Jean-Marie Colombani: Będziemy bić się zawsze z dwoma przeciwnikami: pieniędzmi, jako jedynym kryterium wyznaczającym ludzkie powodzenie w życiu, oraz z czasem, odbierającym prawo do głębszej refleksji.

(C) AFP

"Le Monde" - jako jedyna francuska gazeta - ma ambicje należeć do grona najlepszych światowych tytułów. Czy może skutecznie konkurować o wpływy z "New York Timesem", londyńskim "The Times", czy choćby niemieckimi "Frankfurter Allgemeine Zeitung" albo "Die Welt"? Pewnie nie, ale to już nie wina ludzi pracujących w "Le Monde", lecz słabnących wpływów francuskiej polityki, czy szerzej - francuskiej kultury. Ambicje redakcji pozostają przecież od lat niezmienione. - Nie zależy nam na tym, by być najlepszym dziennikiem francuskim; chcemy być jedną z najważniejszych gazet międzynarodowych - powiada jej obecny szef Jean-Marie Colombani.

Wizytówka

Obroty w ubiegłym roku: 334 miliony euro, czysty zysk - 9,5 miliona. "Le Monde" jest główną gazetą centralną, choć wcale nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2805

Spis treści

Nauka i Technika

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament