Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Baron śląski

21 grudnia 2002 | Publicystyka, Opinie | ma.s. TS
źródło: Nieznane

Łybacka, Kurczuk, Piłat już zrezygnowali z funkcji partyjnych. Na placu boju pozostał jeszcze Szarawarski - czy odda władzę w regionie?

Baron śląski

FOT. RAFAŁ KLIKIEWICZ

MAŁGORZATA SUBOTIĆ I TOMASZ SZYMBORSKI

Andrzej Szarawarski. Jeden z SLD-owskich baronów, poseł i przewodniczący partii w województwie śląskim. W odniesieniu do niego tytuł barona wydaje się być bardzo trafny. Jak mówią politycy z tego regionu, "dzieli i rządzi". Ma swoich ludzi nie tylko w strukturach rządowych i samorządowych, ale i w biznesie. A ci, którzy mu się narazili, odczuli to na własnej skórze.

Od jesieni 2001 roku Szarawarski jest wiceministrem gospodarki, odpowiedzialnym za hutnictwo i przemysł obronny. Przewodniczy komitetowi offsetowemu, który ma zaopiniować oferty inwestycyjne uczestników przetargu na samolot wielozadaniowy. Jest również współwłaścicielem firmy Kamport. Ma w niej 64 udziały, czyli niemal 36 proc. Dotychczas ich nie sprzedał. Złamał prawo, bo tzw. ustawa antykorupcyjna zabrania członkom rządu posiadania udziałów w spółkach prawa handlowego.

- Dlaczego nie sprzedał pan dotychczas udziałów? - Chcę je sprzedać, ale za grosze nie sprzedam. Niełatwo znaleźć nabywcę. Pani by sprzedała za nic, coś, co jest warte wiele milionów złotych? - odpowiada...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2805

Spis treści

Nauka i Technika

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament