Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezenty w szarych kopertach

21 grudnia 2002 | Publicystyka, Opinie | RH
źródło: Nieznane

Choć czasem trudno określić, kiedy niewinny podarunek staje się łapówką, polityka firmy musi być pod tym względem jednoznaczna

Prezenty w szarych kopertach

RYS. ANDRZEJ JACYSZYN

RICK HELSBY

Za kilka dni miliony rodzin w kraju spotkają się przy wigilijnym stole, a potem będą pod choinką otwierać prezenty. Ale w niektórych domach ten moment będzie przebiegał inaczej - z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ niektóre prezenty będą pochodzić nie od przyjaciół i krewnych, lecz od partnerów biznesowych, którzy chcieliby nawiązać lub scementować stosunki handlowe. Po drugie, prezenty dostanie tylko jedna ze stron stykających się w służbowych kontaktach.

Zdarzy się to w domach tysięcy menedżerów zatrudnianych przez spółki, które nie mają przejrzystych zasad określających, co można przyjąć w charakterze gwiazdkowego prezentu od współpracujących firm.

Wiele firmowych podarunków gwiazdkowych - takich jak kalendarze, terminarze i długopisy - to prezenty zupełnie niewinne. Zwykle są niewielkiej wartości, mają głównie charakter marketingowy i wręcza się je oficjalnie dużej grupie osób. Tego rodzaju prezenty nie stanowią dla firmy powodu do niepokoju. Warto jednak zwrócić uwagę firm na bardziej luksusowe prezenty - takie jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2805

Spis treści

Nauka i Technika

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament