Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Parapetówka u Ewy Lipskiej

21 grudnia 2002 | Kultura | JS
źródło: Nieznane

Poetka z powrotem osiadła w Krakowie

Parapetówka u Ewy Lipskiej

 • Wiersze Ewy Lipskiej
 • Sylwetka poetki

  Do łez zaśmiewano się z zabawnego sprawozdania z parapetówki u Lipskiej (z lewej), które przygotowała Wisława Szymborska

  TOMASZ ŻUREK

  - Kraków jest moim miejscem - mówiła w czwartkowy wieczór Ewa Lipska, w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego. Po latach pracy w Wiedniu znana poetka na powrót osiadła pod Wawelem.

  Fakt ten przyjaciele poetki i wydawca jej książek fetowali podczas spotkania, które nazwano "Parapetówką literacką u Ewy Lipskiej". Przy świątecznie zastawionych stołach zasiedli m.in. Wisława Szymborska, Krystyna Zachwatowicz oraz Leszek Balcerowicz, Adam Zagajewski, Ryszard Krynicki i Andrzej Dudziński wraz z żonami. Podano faworki i tort orzechowy z ptaszkami z lukru.

  Przyjaciele poetki ofiarowywali jej prezenty do nowego mieszkania, które urządza w Krakowie i dowcipnie wspominali swoje spotkania z Ewą Lipską, poczynając od chwili, gdy jako maturzystka, "jasna blondynka z różowymi jak

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2805

Spis treści

Nauka i Technika

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament