Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miłe status quo

21 grudnia 2002 | Publicystyka, Opinie | JH
źródło: Nieznane

Najbardziej znani politycy uważają, że byłoby najlepiej, gdyby po niedzielnych wyborach na Litwie prezydentem pozostał Adamkus

Miłe status quo

Zwolennicy kandydatów na prezydenta uciekali się do najróżniejszych sposobów, by zdobyć przychylność wyborców. Przebrany za Świętego Mikołaja sympatyk Ronaldasa Paksasa rozdawał na ulicach Wilna plakaty z podobizną kandydata Partii Liberalno-Demokratycznej.

(C) EPA

JERZY HASZCZYŃSKI

Z WILNA

Na liczącej zaledwie 3,5 miliona mieszkańców Litwie w kolejce do urzędu prezydenckiego ustawiło się aż 17 kandydatów.

Z sondaży wynika, że w niedzielę wyjaśni się, kto w drugiej turze wyborów zmierzy się z obecnym prezydentem Valdasem Adamkusem. Jednocześnie odbywają się wybory samorządowe. Po raz pierwszy startują w nich dwie partie, odwołujące się w nazwie do polskości.

Na ulicach centrum Wilna nie wyczuwa się przedwyborczego napięcia. Plakatów czy billboardów jak na lekarstwo. Wielu kandydatów zdało się na występy w telewizji. Komentatorzy żartują, że nerwowości nie widać, bo nieliczni palą się do zmian. Najbardziej znani politycy uważają, że byłoby najlepiej, aby najwyższy urząd w państwie piastował Adamkus. Oficjalnie głosi to, odchodzący powoli do historii, lider konserwatystów Vytautas Landsbergis....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2805

Spis treści

Nauka i Technika

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament