Nie wszystko trzeba amortyzować; Ryczałt czy podatek według skali; Abolicja nie dla wszystkich
- Czym różni się wyposażenie od środków trwałych - Nie wszystko trzeba amortyzować
- Wynagrodzenia członków rad nadzorczych - Ryczałt czy podatek według skali
- Konsekwencje stosowania niewłaściwej stawki VAT - Abolicja nie dla wszystkich
Czym różni się wyposażenie od środków trwałych
Nie wszystko trzeba amortyzować
Prowadzący podatkowe księgi przychodów i rozchodów muszą też prowadzić ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także ewidencję wyposażenia. Co powinno się w niej znaleźć?
Według § 3 pkt 7 rozporządzenia ministra finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów , pod pojęciem wyposażenia należy rozumieć rzeczowe składniki majątku, związane z wykonywaną działalnością, niezaliczone, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym (dalej updof), do środków trwałych. Z definicji tej wynika, że wyposażeniem mogą być tylko rzeczy, i to takie, które nie są środkami trwałymi. W praktyce ustalenie, co jest, a co nie jest wyposażeniem, może sprawiać pewne trudności.
Jak wynika z art. 22a updof, jedną z cech, pozwalającą na uznanie danego przedmiotu za środek trwały, jest to, że przewidywany okres jego używania przekroczy rok. Czy ma to oznaczać, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta