Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wrócić jak najszybciej na dawny rynek

27 marca 2003 | Operacja Iracka Wolność | NA NA NM

Wojna w Zatoce Perskiej Polskie firmy czekają na kontrakty z Irakiem

Wrócić jak najszybciej na dawny rynek

Największe szanse na zamówienia z Iraku mają polskie firmy budowlane. Do zakończenia działań wojennych i wyjaśnienia, jak zostanie podzielona pula kontraktów, krajowi przedsiębiorcy niechętnie mówią na temat swoich oczekiwań.

O tym, że polskie władze negocjują z Amerykanami kontrakty dla naszych firm związane z Irakiem oficjalnie wiadomo od minionego piątku. Poinformował o tym Włodzimierz Cimoszewicz, szef polskiego MSZ. Nie podał wówczas szczegółów, jakie krajowe przedsiębiorstwa mogłyby robić interesy w Iraku. Na razie takich informacji nie udziela ani resort gospodarki, ani MSZ.

Kto chce dostać kontrakt

- Sześciokrotnie uczestniczyłem w misjach gospodarczych w Iraku, których celem było odbudowanie wzajemnych relacji handlowych. W tych misjach brało udział po kilkadziesiąt firm z całej Polski i to z najróżniejszych branż. Były budowlane, ale także odzieżowe i sprzedające nici, ponieważ polskie garnitury miały dobrą markę w Iraku - mówi Bogdan Golik, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej. Zaznacza, że obecnie sposób prowadzenia interesów w Iraku różni się od tego, który obowiązywał przed wojną o Kuwejt. Ponieważ zmieniła się relacja złotego do dolara,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2884

Spis treści
Zamów abonament