24 godziny z życia tira
Nowoczesne systemy informatyczne ułatwiają pracę także kierowcom
Fot. Archiwum
Informacje o pojeździe płynące z zainstalowanych czujników pozwalają na osiągnięcie znacznej redukcji kosztów przez kontrolę pracy kierowcy i pojazdu, a także zapewnienie bezpieczeństwa człowieka i przewożonego przezeń ładunku.
Firmy przewozowe dążą do uzyskania przewagi nad konkurentami. Widoczne jest dążenie do posiadania pojazdów wysoko specjalizowanych, o największej dopuszczalnej przepisami pojemności, zdolnych do szybkich realizacji zleceń. Informatyka umożliwia lepsze wykorzystanie potencjału nawet tych nowoczesnych pojazdów, wprowadzając efektywność zarządzania przewozami na nowy poziom.
Za wozem po europie
Chyba nie do końca doceniana rola organizacji pracy spedycji i logistyki w przewozach samochodowych pozwoliła firmom, które jako pierwsze przystąpiły do wdrażania nowych systemów, na uzyskanie zysków nieosiągalnych dla firm posługujących się starymi technologiami. W Polsce istnieje kilka dużych firm przewozowych korzystających z rozwiązań teleinformatycznych. Są to m.in. Euroad, Raben, wkrótce dołączy do nich Pekaes. Raben wyposaża swoje samochody w system GPRS SpaceGuard-Optoscan, łączący znaną technologię GPS z przesyłem danych poprzez GPRS. Jak mówi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta