Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rewitalizacja leży na półce

30 czerwca 2003 | Nieruchomości, budownictwo | PJ
źródło: Nieznane

Rozmowa z prof. Markiem Bryxem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury, prezesem Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast

Rewitalizacja leży na półce

(c) BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

Niedobór mieszkań w Polsce szacuje się na 1,5 mln. Do tej liczby należy dodać ok. 1 mln lokali w budynkach zniszczonych w tak dużym stopniu, że nie opłaca się ich remontować. Na Zachodzie władze publiczne ratują miasta, wdrażając programy rewitalizacji. Tymczasem Polska do 2006 r. zrezygnowała z ubiegania się o fundusze Unii Europejskiej z programu Urban, przeznaczone na rewitalizację.

Rz: Dlaczego rewitalizacja w Polsce nie może ruszyć? Dlaczego budżet państwa dopłaca do nowych mieszkań, które stanowią 1 proc. wszystkich zasobów, a nie dopłaca do pozostałych 99 proc.?

MAREK BRYX: Państwo dopłaca do nowych mieszkań, bo zmniejszanie luki mieszkaniowej jest jego podstawowym obowiązkiem....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2961

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament