Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Idol

08 marca 1995 | Gazeta | AS

Idol

Adam Sarapata

Idole, gwiazdy, bohaterowie itp. są nieodłącznym składnikiem naszego życia codziennego. Błyszczą w sporcie, filmie, muzyce, nauce, kulturze, no i oczywiście w polityce. Skreślone niżej uwagi dotyczą idoli w sferze polityki.

Liczne sondaże opinii społecznej, mierzące poziom zaufania do postaci politycznych, poprzestają na ogół na stwierdzeniu faktu, że jedni badani kogoś zaufaniem obdarzają, inni zaś nie darzą, nie mają wyrobionego zdania albo wręcz nie wiedzą, kto zacz.

Jak to się dzieje,

że jedni politycy cieszą się powszechnym zaufaniem w społeczeństwie, inni zaś znikomym. Jak to się dzieje, że wysokie notowania jednych wykazują dużą trwałość, entuzjazm tłumów opuszcza zaś we względnie krótkim czasie niektórych mężów opatrznościowych? Jak społeczeństwo dokonuje pomiaru zasług polityków? Jaki jest mechanizm porównań, w wyniku których rodzą się oceny i kształt hierarchii społecznego zaufania? O czym mówi zaufanie do polityka? Co powinien on robić, by uzyskać społeczne zaufanie? Jak się zachowywać, by je utrzymać? Czy o zaufaniu decyduje osobowość polityka, jego działalność, cechy oceniające system polityczny, inne -- jakie -- elementy?

Od długiego czasu miejsce najwyższe w hierarchii zaufania, przed prezydentem Lechem Wałęsą, wszystkimi premierami i innymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 423

Spis treści
Zamów abonament