Kiedy razem, kiedy osobno
Jak liczyć wartość zamówienia - rozporządzenie obowiązuje od 15 stycznia
Kiedy razem, kiedy osobno
BĘDZIE SŁOWNIK
Dotychczas przepisy ustawy o zamówieniach publicznych praktycznie nie definiowały, jak oszacować wartość zamówienia, co w konsekwencji powodowało sporą dowolność. Od połowy stycznia trzeba się jednak stosować do nowych, bardziej szczegółowych regulacji.
O tym, jak liczyć wartość zamówienia, miał mówić art. 3a wprowadzony do ustawy o zamówieniach publicznych (tekst jedn. DzU z 2002 r. nr 72, poz. 664 ze zm.) jeszcze w 2001 r. Jednak jego wejście w życie zaplanowane początkowo na 2002 r. zostało odsunięte najpierw o 2 lata, a następnie artykuł został w ogóle wykreślony z ustawy. Obliczanie wartości zamówień przez łączenie poszczególnych pozycji z Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług było powszechnie krytykowane jako nieżyciowe. Rozporządzenie w sprawie sposobu obliczania wartości zamówienia publicznego (DzU z 2003 r. nr 229, poz. 2281), które weszło w życie 15 stycznia 2004 r., zostało wydane niejako zamiast nieudanej regulacji na podstawie art. 3d ustawy (w tym tekście używając słowa "ustawa", piszemy zawsze o ustawie o zamówieniach publicznych).
Rozporządzenie jest krótkie i, przynajmniej na pierwszy rzut oka, jasno...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta