Poważne tematy na bruku
Poważne tematy na bruku
Realizowane z rozmachem widowiska to specjalność Teatru KTO. Na potrzeby "Wieży Babel" (na zdjęciu) wykorzystywane są m.in. ruchome oświetlenie i skomplikowana pirotechnika.
(C) ALAIN BE NAR/TEATR KTO
Teatr uliczny, choć wciąż jeszcze utożsamiany z uprawianą pod szyldem cyrkowych sztuczek rozrywką dla mas, od lat z powodzeniem porusza trudne kwestie i odważnie krytykuje rzeczywistość.
Działając w dużych ośrodkach, ale także miasteczkach i na wsiach, wychodzi ze sztuką do widza, któremu brak środków, a równie często odwagi, by samemu po nią sięgnąć.
Oprócz dużych zespołów spektakle plenerowe wystawiają dziesiątki amatorskich grup, powstających przy domach kultury, a nawet w prywatnych mieszkaniach. - Z mojej wiedzy wynika, że niewielkich, offowych teatrów jest w Polsce kilkadziesiąt, ale ponieważ żadna instytucja nie prowadzi takich statystyk, równie dobrze może ich być kilkaset - powiedział "Rz" Dariusz Jarosiński, dyrektor artystyczny warszawskiego festiwalu Sztuka Ulicy. Czołówkę polskich teatrów ulicznych stanowi dwanaście zawodowych zespołów, które pojawiają się na najważniejszych festiwalach w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta