Biurowiec kontra dworek
Biurowiec kontra dworek
Tak obie budowle (narożny biurowiec i dworek z czerwonym dachem) mają wyglądać z lotu ptaka MATERIAŁY INWESTORA
Planowany biurowiec widziany z rogu al. Niepodległości i Domaniewskiej MATERIAŁY INWESTORA
Tak wzajemne proporcje i usytuowanie obu budynków wyglądają na wizualizacji dostarczonej przez właściciela zabytku WIZUALIZACJA
Przy ulicy Domaniewskiej, pod numerem 14, stoi zabytkowy dworek, który jest prywatną własnością. Na działce obok, pod numerem 16, prywatna spółka chce postawić sześciopiętrowy biurowiec. Właściciel dworku stara się nie dopuścić do budowy. Inwestor podkreśla, że specjalnie, z uwagi na zarzuty sąsiada, po dokupieniu od miasta sąsiedniej działki, zmienił projekt i odległość biurowca od dworku zwiększyła się z około 10 do ponad 21 metrów.
- Uważam, że w tej części Domaniewskiej powinna pozostać niska zabudowa. Nie protestowałbym przeciwko tej inwestycji, gdyby była ona bardziej kameralna. Uważam, że cztery piętra to maksimum - mówi Krzysztof Strzałkowski, właściciel dworku.
Natomiast przedstawiciel inwestora, którym jest firma Ceraco Investment, twierdzi, że zgodnie z miejscowym planem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta