Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W stronę Instytutu Grotowskiego

05 marca 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | RB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Rozmowa z Jarosławem Fretem i dr. Grzegorzem Ziółkowskim W stronę Instytutu Grotowskiego Grzegorz Ziółkowski (c) MICHAŁ DAWIDOWICZ Jarosław Fret (c) MICHAŁ DAWIDOWICZ Przejście Żelaźnicze, w którym znajduje się ośrodek (c) ARCHIWUM OŚRODKA GROTOWSKIEGO Tablica przed wejściem do ośrodka (c) ARCHIWUM OŚRODKA GROTOWSKIEGO Czym jest dzisiaj Ośrodek Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych? Czy jest to "mauzoleum" twórcy Teatru Laboratorium - jak mówią złośliwcy, czy - jak twierdzą entuzjaści - miejsce, w którym rodzą się nowe inicjatywy kulturowe?

JAROSŁAW FRET: To miejsce wyjątkowych spotkań, w których centrum znajduje się tradycja Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Wydarzenia tu przygotowywane przekraczają granice teatru, wiążąc się raczej z wyzwaniami bardzo szeroko rozumianego życia kulturalnego i współczesnej humanistyki. Nierzadko też konfrontujemy się, również polemicznie z dorobkiem twórczym Jerzego Grotowskiego.

- Skąd bierze się dynamika pracy Ośrodka?

GRZEGORZ ZIÓŁKOWSKI: Sądzę, że ze specyficznej formuły działalności Ośrodka, który ma cechy instytucji akademickiej, a równocześnie impresariatu. Może więc szybko i elastycznie reagować na wydarzenia, a równocześnie podejmować inicjatywy trudne do zrealizowania np. przez wielki uniwersytet. Naukowy aspekt...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3474

Spis treści
Zamów abonament