Zanim założysz własną stronę internetową
Dziś nie ma przepisów, które całościowo regulowałyby, jak ma wyglądać i co zawierać strona www. Nie oznacza to jednak, że przepisów takich w ogóle nie ma. Owszem są, ale mają charakter cząstkowy i trzeba ich szukać w różnych aktach normatywnych.
Sporo zależy od tego, jaki profil ma twoja działalność i czemu ma służyć twój internetowy serwis.
Strona i obowiązkiRegulacją o podstawowym znaczeniu jest tu ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną (DzU z 2002 r. nr 144, poz. 1204 z późn. zm.; dalej: usude). Wymaga ona, aby każdy usługodawca podał na swojej stronie www:
> imię i nazwisko (albo nazwę lub firmę) oraz miejsce zamieszkania (albo siedzibę) i adres,
>informacje dotyczące właściwego zezwolenia i organu zezwalającego, w razie gdy świadczenie usługi takiego zezwolenia wymaga; ponieważ przepisy nie precyzują, o jakie konkretnie dane chodzi, wydaje się, że wystarczy, jeśli poinformujesz o tym, że zezwolenie masz i podasz jego numer, datę wydania itp.
> adresy elektroniczne - co oznacza, że przyda ci się adres poczty elektronicznej; ponieważ ustawa nie wskazuje tu żadnych szczegółów, dla własnego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta