Co zawrzeć w umowie o utworzenie strony www
Zarówno bowiem na zamawiającego, jak i na wykonawcę czyha sporo prawnych niespodzianek. Lepiej im zapobiegać jeszcze przed podpisaniem umowy.
To, co widzi w Internecie klient, to już końcowy efekt pracy specjalisty od tworzenia stron www. Internauta nie widzi całego zaplecza strony, w tym między innymi jej tak zwanego kodu, który zawiera wiele informacji o autorze, samej firmie i jej działalności.
Dziś wyjaśniamy, jakie regulacje dotyczą tworzenia stron www i co powinno się znaleźć w umowie o przygotowanie takiej strony. Przedstawimy też pokrótce skomplikowaną problematykę metaznaczników (metatagów) stosowanych w kodzie źródłowym stron udostępnionych w sieci.
Umowa o przygotowanie strony www to umowa o dzieło. Jest więc kontraktem dwustronnym, wzajemnym oraz umową rezultatu, na podstawie której zamawiający zobowiązuje się zapłacić wykonującemu odpowiednie wynagrodzenie. Wykonawca natomiast ma wykonać projekt strony internetowej zgodnie z założeniami umowy.
Kto i z kimW umowie warto przede wszystkim dokładnie i precyzyjnie określić strony kontraktu. To na wypadek sporu. Zwróćmy uwagę, czy nasz partner...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta