Nowe możliwości na unijnym rynku usług
W Europie, wbrew obecnym tendencjom politycznym, jednolity rynek wewnętrzny powoli staje się faktem. Każda zmiana prawa wspólnotowego wyznaczająca możliwy kierunek jego ewolucji ma wielkie znaczenie dla przedsiębiorstw prowadzących działalność transgraniczną. Warto zatem śledzić orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS), w którym stale pojawia się coś nowego i ważnego.
Kolejnym tego przykładem jest wyrok z 19 stycznia tego roku w sprawie Komisja Wspólnot Europejskich przeciwko Republice Federalnej Niemiec (C-244/04). Powinien on zainteresować - podobnie jak orzeczenie ETS z 21 października 2004 r. (C-445/03) dotyczące zatrudniania w państwach członkowskich obywateli państw niebędących jej członkami (patrz: artykuł Renaty Majewskiej "Delegowanego traktuj jak swojego" w "Rz" z 20 stycznia tego roku) - zwłaszcza te polskie przedsiębiorstwa, które już są obecne na unijnym rynku usług względnie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta