Część mojej historii
Andrzej Titkow : Kilkaset. Ich liczba zdecydowanie zwiększa się z roku na rok - w związku z tym, wyboru dokonywała komisja selekcyjna, która ostatecznie wyłoniła 50 filmów. Najwięcej zostało zgłoszonych z Polski i Izraela. Choć jest to festiwal specjalistyczny, zaczyna funkcjonować i w świadomości społecznej, i wśród twórców. Początkowo wydawało mi się, że nasza impreza jest nadzwyczaj oryginalna, ale jak się okazało, festiwali poświęconych problematyce żydowskiej jest na świecie sporo - choćby siostrzany w Izraelu.
Czym kierowaliście się przy selekcji filmów?- Jakością. Aczkolwiek zdarzało się, że ze względu na ciekawy, nieznany temat, przymykaliśmy oko na mniej zadowalającą realizację. Tak było np. w przypadku francuskiego filmu "Właściwie kim jesteśmy?" przedstawiającego życie wspólnoty żydowskiej w dzisiejszej Polsce. Od ubiegłego roku staramy się nie zacieśniać kręgu tematycznego do Holokaustu. Chociaż - co też jest zastanawiające - mimo dużego upływu czasu,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta