Z paszportem do lekarza
Kiedy 10 lat temu w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni przygotowano specjalną konferencję szkoleniową dla organizatorów wycieczek zagranicznych, na stu zaproszonych przybyło zaledwie kilku. Dzisiaj zainteresowanie informacją, w jaki sposób dbać podczas podróży o zdrowie, cieszy się znacznie większą popularnością. - Wzrosła świadomość Polaków, co jest także wynikiem tego, że więcej jeździmy za granicę - mówi dr Leszek Nahorski, kierownik Krajowego Ośrodka Medycyny Tropikalnej, gdzie co miesiąc w tej sprawie ze strony biur podróży jest nawet kilkadziesiąt zapytań.
Coraz częściej pojawiają się też w gabinecie młodzi ludzie, którzy wybierają się w miejsca, gdzie panują bardzo trudne warunki terenowe. Mnożą się niezwykłe pomysły na spędzenie wakacji, na przykład przejście na piechotę Afryki. Wraz z nimi mnożą się wizyty u specjalistów i pytania, jak zadbać o siebie w czasie wyprawy. W rezultacie nawet niepubliczne placówki otwierają specjalne poradnie, tak jak Centrum Medyczne LIM, przy którym od trzech lat działa Poradnia Medycyny Podróży.
Oczy i uszy...Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta