Małysz trzeci

16 sierpnia 2006 | Sport | JP

SKOKI NARCIARSKIE Letnia Grand Prix Małysz trzeci Zawody w Courchevel wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer. Adam Małysz po pierwszej kolejce był dziewiąty, ale drugi skok miał bardzo dobry.

Zwycięzca jest objawieniem sezonu letniego. Mistrz świata juniorów po raz pierwszy zwyciężył, rywalizując z seniorami. Schlierenzauer prowadził już po pierwszej serii, ale dopiero w drugiej dał rutyniarzom bolesnego klapsa, bijąc rekord skoczni - 134,5 m. To był jedyny skok poza granicę 130 metrów. Nie dokonali tego ani drugi w konkursie rodak Schlierenzauera Wolfgang Loitzl, ani Małysz, który skokiem na odległość 127,5 m awansował z dziewiątego na trzecie miejsce. Kamil Stoch był 12. Czech Jakub Janda, zwycięzca ubiegłorocznego cyklu, zajął 15. miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Andreas Kofler przed Schlierenzauerem i Małyszem. Kolejny konkurs 26 sierpnia w Zakopanem.