GÓRSKI ÓSMY W SZABLI

02 października 2006 | Sport | MC

W SKRÓCIE GÓRSKI ÓSMY W SZABLI

Ósme miejsce szablisty Mateusza Górskiego to najlepszy wynik polskich szermierzy w pierwszym dniu mistrzostw świata rozgrywanych w Turynie. W ćwierćfinale zawodnik KKSz Konin przegrał z Koreańczykiem Woo Young Wonem 11:15. Wcześniej 22-letni debiutant pokonał dwóch szablistów ze ścisłej światowej czołówki: w 1/16 finału - Włocha Luigiego Tarantino 15:14, a w 1/8 finału - mistrza świata sprzed roku i złotego medalistę olimpijskiego z Sydney Rumuna Mihaia Covaliu także 15:14. We florecie kobiet żadnej z naszych reprezentantek nie udało się awansować do czołowej ósemki. Najlepiej spisała się Sylwia Gruchała (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), sklasyfikowana na dziesiątym miejscu. W pojedynku o awans do ćwierćfinału uległa po dogrywce Węgierce Aidzie Mohamed 7:8. Pozostałe Polki odpadły już w 1/32 finału.