Konfliktowa ceramika
Wienerberger Ziegelindustrie inwestuje w Polsce
Konfliktowa ceramika
Wienerberger Ziegelindustrie AG kupując cegielnię w Lęborku rozpoczął proces inwestycyjny w Polsce. Pojawienie się tak znaczącego inwestora w branży produkcji materiałów budowlanych oznacza, że zagraniczni eksperci liczą na stopniowe ożywienie w krajowym budownictwie.
Wejście Wienerbergera do Lęborka oznacza zakończenie procesu prywatyzacji Słupskiego Przedsiębiorstwa Ceramiki Budowlanej w Lęborku. Firma ta przed laty była jednym z wiodących przedsiębiorstw w swej branży na Pomorzu. W jego skład wchodziło osiem zakładów produkcyjnych, z czego cztery, w tym te największe i najnowocześniejsze, stanowiące trzon firmy, zlokalizowane były w Lęborku. Zajmowały się one produkcją różnego rodzaju materiałów budowlanych, poczynając od całego asortymentu cegieł poprzez pustaki, dachówki aż po rurki drenarskie.
W sierpniu 1991 r. wojewoda słupski postawił przedsiębiorstwo w stan likwidacji. Pomimo katastrofalnego załamania koniunktury w budownictwie, do końca grudnia 1993 r. sprywatyzowano cztery zakłady produkcyjne: w Słupsku, Pieńkowie, Starym Gronowie i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta