Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak ustanowić pełnomocnika konsorcjum

28 listopada 2006 | Dobra firma | SW
źródło: Nieznane

GDY PRZEDSIĘBIORCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄ SIĘ O ZAMÓWIENIE Jak ustanowić pełnomocnika konsorcjum Firmy, które chcą połączyć swe siły i wspólnie walczyć o zamówienie w ramach konsorcjum, mają przede wszystkim problemy z poprawnym ustanowieniem pełnomocnika

O konieczności ustanowienia pełnomocnika przesądza art. 23 ust. 2 prawa zamówień publicznych (dalej: pzp). Mówi on, że wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ustanawiają pełnomocnika bądź to do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia, bądź to do reprezentowania i zawarcia umowy.

Problem stwarza już jednak sama forma pełnomocnictwa. Czy członkowie konsorcjum powinni udzielić go na jednym dokumencie, czy mogą na kilku? Wydaje się, że nie ma to znaczenia. Jeśli chcą sporządzić jeden dokument, to nic nie stoi temu na przeszkodzie. Ale mogą też udzielić osobnych pełnomocnictw. Liczy się to, czy wynika z nich, kto kogo umocowuje i do jakich czynności.

Co prawda pojawił się wyrok (sygn. UZP/ ZO0-1652/06), w którym arbitrzy doszli do przeciwnego wniosku, ale opinia ta nie jest podzielana przez inne składy orzekające.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4003

Spis treści
Zamów abonament