Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W oczekiwaniu na procesy

06 października 1993 | Prawo | JK

Obrona przed piratami

W oczekiwaniu na procesy

Hologramy mają służyć producentom fonogramów do obrony przed piratami korzystającymi bezpłatnie z owoców cudzej pracy -- również twórców i wykonawców.

Są to srebrzyste naklejki o w ielowarstwowej strukturze, trudne do podrobienia, którymi będą znakowane nowe produkcje fonograficzne. Hologram jest dowodem, że nabywca ma do czynienia z oryginalnym, pochodzącym bezpośrednio z taśmy-matki nagraniem, zatem produktem o najwyższej jakości i legalnego pochodzenia.

Rzecz jasna wszystko zależy od dobrej woli kupujących. Jest wśród nich w ielu takich, których nie interesuje źródło pochodzenia nagrania, a ich ucho nie dostrzega różnicy jakości między oryginalnym a wtórnym. Kupując od piratów nie popełniają przestępstwa. Czy popełniają je piraci?

Niektórzy twierdzą, że nasze prawo autorskie nie chroni tego rodzaju twórczości, podobnie jak programów komputerowych, bo powstało w 1952 r. i, w zasadzie, bez istotnych zmian obowiązuje do dziś.

Cywiliści ciągle deliberują nad zakresem przedmiotowym prawa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 81

Spis treści
Zamów abonament