Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

06 października 1993 | Gazeta | SP

Informacje

Ponad 150 ofiar walk lZaostrzenie rygorów stanu wyjątkowego l Cenzura prasy

Moskwa miastem zamkniętym

Ponad 150 zabitych i przeszło 550 rannych -- taki jest podany przez rosyjską telewizję wstępny bilans dwudniowej, krwawej rewolty w Moskwie. Liczby te mogą jeszcze ulec zmianie. Nadal nie wiadomo, ile osób zginęło wewnątrz "Białego Domu", szturmowanego i ostrzeliwanego z dział czołgowych. Rano, już po zakończeniu walk wyniesiono ze środka 23 trupy, ale wynoszono je przez cały dzień, nawet wieczorem. Poza tym wiele pomieszczeń ciągle jeszcze jest zabarykadowanych lub zawalonych. W niektórych nadal mogą ukrywać się uzbrojeni obrońcy.

Na jednego z nich natrafiono we w torek rano. Na w idok wchodzących -- zastrzelił się. Zdążył tylko powiedzieć, że bronił parlamentu od 21 września. Nazywał się Bondarienko i pochodził z Kutaisi w Gruzji. Moskwa w ychodzi teraz z szoku. W mieście zaostrzono rygory stanu w yjątkowego. Od wtorku, po godzinie milicyjnej, aż do rana --na ulicy mogą przebywać jedynie osoby, które mają specjalne przepustki, w ydane przez komendanturę stanu w yjątkowego. Milicja dostała prawo zatrzymania każdego podejrzanego, a także dokonywania rewizji samochodów, domów i rewizji osobistej. Ochronę obiektów publicznych wzmocniono.

Zamknięte miasto ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 81

Spis treści
Zamów abonament